Bielsko-Biała – Miasto od zawsze dla ludzi

Sty 20, 2023 |

Prezentujemy nowy autorski film – „Bielsko-Biała – Miasto od zawsze dla ludzi” w reżyserii bielszczanina – Tomasza Walczaka.

Parę słów o video od Króla Hyperlapse i FPV, czyli Tomka Walczaka:
W filmie konfrontujemy historyczną stronę Bielska-Białej ze współczesnymi atrakcjami, które oferuje miasto. Filmowy dziadek przedstawia nam klasyczne, najbardziej znane atrakcje Bielska-Białej, do czego nutkę nowoczesności dorzuca filmowa wnuczka. Treść dopełniają filmowe ujęcia efektowe hyperlapse, dron sportowy FPV oraz niesamowita kompozycja muzyczna.
💡 Ujęcie, które zajęło najwięcej czasu to przejście słońca nad panoramą miasta ze Wzgórza Trzy Lipki. Ujęcie od wschodu do zachodu słońca zajęło 12 godzin, a w filmie trwa 5 sekund!
W filmie można zobaczyć ujęcie z pałacykiem Alfreda Michla (budynek Sephii) pokazujące płynne przejście pomiędzy budynkiem w roku 2018 przed renowacją i współczesną odsłoną z 2022 roku.
🎥 W Teatr Polski Bielsko-Biała rozwiesiliśmy prawdopodobnie jedyny w Polsce zestaw #cablecam do ujęć motion control timelapse, czyli kamera w ujęciu timelapse poruszająca się po zawieszonych linkach. Dzięki temu uzyskaliśmy płynną jazdę kamery nad zapełniającą się widownią teatru.
🎼 Muzyka w filmie to autorska kompozycja Łukasza Łędzkiego z wokalami Magdy Przychodzkiej, stworzona specjalnie pod ten film. Z Łukaszem współpracowałem już przy filmie Future is Bright ( https://www.youtube.com/watch?v=19Pt9a6KzCs ) i zawsze jestem pod wrażeniem ile jego twórczość dodaje do moich obrazów 🙂
🧡 Sami jesteśmy z Bielska-Białej i wiedząc ilu utalentowanych mieszkańców mamy zależało nam też na wykorzystaniu ich potencjału, dlatego większość osób zaangażowanych w tworzenie filmu to bielszczanie lub osoby związane z miastem. 🤝🖐
W filmie oprócz Teatru Polskiego mamy Teatr Lalek Banialuka, Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej, Galeria Bielska BWA, Zespół Willowy Willa Sixta, wieża katedry św. Mikołaja – Diecezja Bielsko-Żywiecka. Słyszymy piękny wokal Magda Przychodzka.